Echoskopija

Judėjimo sistemos ultragarsinis tyrimas

 

Judėjimo sistemos ultragarsinis tyrimas (echoskopija) yra 100% saugus, neinvazinis kūno vaizdavimo metodas, sukėlęs revoliuciją skausmo diagnostikos ir gydymo srityje. Jis leidžia  greičiau pagydyti ir mažiau reikia nuskausminamųjų vaistų. Jis pašalina gydymo klaidas ir leidžia išvengti gydymo komplikacijų.

 

Kaip jis veikia?

 

Judėjimo sistemos ultragarsinis tyrimas naudoja ultragarso technologiją panašiu būdu, kaip nėščiai moteriai apžiūrint vaisių echoskopija . Pavyzdžiui, kelio skausmų atveju  kaulų ir raumenų ultragarsas  leidžia pamatyti kelio sąnario vidų ir rasti tikslią skausmo priežastį.

 

Galimybė gauti kūno vidaus vaizdą realiu laiku yra labai reikalinga tiriant  sausgyslių, raiščių, raumenų, sąnarių ir  kt.  ne tik vaizdą , bet ir jų veikimą. Ultragarsas yra  saugus visoms kūno dalims, net nėščioms. Be to,  diagnozė nustatoma  žymiai lengviau ir tiksliau.

Kaulų ir raumenų ultragarso pagalba taip pat yra atliekamos tikslios injekcijos. Seniau visos injekcijos būdavo atliekamos naudojant tik anatominius orientyrus. Tai kėlė įvairių problemų, tokių kaip, nereikalinga žala audinyje aplink sritį, kurią gydome ir įvarių gydymo komplikacijų. Vėliau pradėti naudoti specialūs rentgeno aparatai, tačiau jie rodo tik kaulus ir turi nors nedidelę, bet pavojingą radiaciją.

 

Su ultragarsu, jei gydytojas turi atlikti injekciją, jis  gali matyti aiškų vaizdą dūrio vietoje audiniuose ir netgi vaistų pasiskirstymą. Dėl to gydytojas gali gydyti pažeistą vietą su dideliu tikslumu ir išvengti klaidų. Tai leidžia greičiau numalšinti skausmą, greitesnį pagijimą ir išvengti nereikalingų komplikacijų.

 

Kodėl ne visi gydytojai naudoja judėjimo sistemos ultragarsinį tyrimą?

 

Deja, judėjimo sistemos ultragarsinio tyrimo technologija yra labai sudėtinga ir gana brangus specialistų paruošimas, reikia labai gerai žinoti judėjimo sistemos anatomiją. Europoje ir visame pasaulyje jau eilę metų naudojami šie tyrimai ir gydymo būdai ir vis labiau plinta.
Kai aš pradėjau naudoti judėjimo sistemos ultragarsinius tyrimus savo pacientams gydyti, net buvau nustebęs rezultatų skirtumu! Pasveikimo laikas sumažėjo, po gydymo komplikacijos dingo ir aš matau pacientus, naudojant mažiau nuskausminančių vaistų.

©2023 Stuburo gydymas. Visos teisės saugomos